Türkiye’de ve Dünyada Mega Projelere imza atmak için yola çıkan Tur İnşaat 1998 yılında Büyükçekmece’de kurulmuştur.

Kısa sürede hızla gelişip büyüyen Tur İnşaat Günümüz Rekabetçi koşullarında Uzman, Güvenilir, Yenilikçi kadrosu ve Güçlü Makine Parkı ile her zaman en iyi çözümleri Ekonomik Maliyetler ile sunmaya çalışmaktadır.

Tur İnşaat Ulaştırma, Taahhüt, Hizmet ve İnşaat Sektörlerinde üstlenmiş olduğu işleri zamanında, kaliteli ve başarılı bir şekilde teslim ederek Müşterilerine en iyi hizmeti kaliteli ve güvenilir şekilde sağlamayı taahhüt etmektedir.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek Mega Projelere İmza atan Tur İnşaat Bugüne kadar;

315 KM Karayolu Yapımı,

7.000.000 M2 Bina Yapımı,

230 KM Hızlı Tren Alt Yapım İşi

121 KM Demiryolu Üst Yapı Yapım İşleri,

60 KM Hızlı Tren kapsamında Konvansiyonel Hatların deplaseleri,

85 KM Hızlandırılmış Tren kapsamında da Konvansiyonel Hat Alt yapı ve Üst yapı yapım işleri,

Derivasyonlar, Kanalizasyon Sistemleri, Konut ve Endüstriyel Binalar, Yaşam ve Alışveriş Merkezleri, Fuar Merkezleri Altyapı ve Üst yapım işleri, Kule inşaatı, Atık maddelerin geri dönüşüm tesisi gibi birçok işi başarıyla tamamlamıştır.

Tur İnşaat çalışanlarının güvenliğini ve sağlığını esas alarak, Yasa ve Yönetmelikler Çerçevesinde Güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak için Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri alanlarında değişen gerekliliklere göre düzenlemelerde bulunarak, geniş kapsamlı, sürekli eğitim ve düzenli güvenlik denetimleri ile En yüksek Performans Standartlarını ve Yüksek İşçi Sağlığı ve İş güvenliğini sağlamayı hedeflemektedir.