SAFHA 2 BORAJ, REGÜLATÖR, STABİLİAZATÖR, ÖLÇÜ VE KAYNAK İŞLERİ

CHİNA RAİLWAY CONSTRUCTİON CORPORATİON ANKARA BRANCH

ANKARA-İSTANBUL YÜKSEK HIZLI TRENYOLU PROJESİ SAFHA 2

BORAJ, REGÜLATÖR, STABİLİAZATÖR, ÖLÇÜ VE KAYNAK İŞLERİ 13.059 METRE

İŞİN BEDELİ: 461.738,95 USD

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Demiryolu Hattının ikinci etabını oluşturan Eskişehir- İstanbul'un yapımına da Ankara-Eskişehir kesimiyle eş zamanlı başlandı. 

Yüksek hızlı tren, Ankara-İstanbul arasındaki seyahat süresini ilk etapta 3,5 saate, sonrasında kısa vadede 3 saate düşürecek. Ankara-İstanbul arasında ortalama 7,5 milyon yolcuya hizmet verilecek. Güzergâhtaki yolcu taşımacılığında yüzde 10 olan demiryolu payı yüzde 78'e çıkacak. YHT'nin hizmete girmesiyle Ankara-Gebze arasındaki seyahat süresi de 2 saat 30 dakikaya inecek. Kombine taşımacılıkla diğer kentlere olan seyahat süresi de kısalacak. Marmaray'la bütünleşmiş edilecek hatla, Asya'dan Avrupa'ya kesintisiz yolcu taşımacılığı yapılabilecek.

Çin, son birkaç yıllık kısa dönemde, ulusal demiryolu şirketi CRCC’ nin girişimleriyle yüksek hızlı demiryollarında devasa yatırımlar gerçekleştirmiş, bu alanda da yüksek hız değerlerine ulaşmış ve gerçekleştirmiş olduğu inşa süreciyle birlikte açık ara bir şekilde dünyanın en büyük YHD ulaştırma ağına sahip olmuştur.

CRCC (CHİNA RAİLWAY CONSTRUCTİON CORPORATİON) Türkiye ’dede bu mega projeyi üstlenerek kısa zamanda bitirmiştir.

Tur inşaat olarak bu projede CRCC firmasına BORAJ, REGÜLATÖR, STABİLİAZATÖR, ÖLÇÜ VE KAYNAK İŞLERİ (13.059 METRE) yapılmıştır.

 

 

Safha 2 Boraj

Ölçü ve Kaynak İşleri