ANKARA-İSTANBUL HIZLI TREN PROJESİ NAKLİYE İŞİ
 ANKARA-İSTANBUL HIZLI TREN PROJESİ NAKLİYE İŞİ

OBRASCON HUARTE LAIN S.A. (OHL) - ALSİM ALARKO SANAYİ TESİSAT VE TİC. A.Ş.-AGRUPACION GUINOVART OBRAS Y SERVICIOUS HISPANIA S.A. İŞ ORTAKLIĞI

ANKARA-İSTANBUL HIZLI TREN PROJESİ ESENKENT-HASANBEY ARASI KM:407+900 VE 519+000 ARASI 0-30 ALT BALAST VE 30-60 BALAST MALZEMESİNİN, OCAKTAN PLATFORMA TAŞIMA, SERİMİ VE SIKIŞTIRILMASI, OCAKTAN İLÖREN VE YENİDOĞAN STOK SAHASINA NAKLİYESİ (BALAST TEMİNİ HARİÇ)

İŞİN BEDELİ: 11.185.900,00 EUR

Ülkemizin en büyük iki metropolü olan Ankara ve İstanbul arasında son teknolojiye uygun yüksek standartlı hızlı demiryolu yapılması suretiyle, bu hat üzerinde 250 km hız yapabilen “Hızlı Tren” ler ile konforlu ve güvenli bir yolculuk yapılarak seyahat süresinin 3 saate indirilmesi amaçlanmıştır.

Söz konusu proje Ankara-İstanbul arasındaki seyahat süresini kısalttığı gibi Ankara Eskişehir, Ankara-Afyon, Ankara-İzmir ve Ankara-Konya güzergâhlarında da önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlayacaktır.  Adı geçen Hızlı Tren Projesi Türk Demiryolları için bir başlangıç olup, Demiryollarımızda yeni bir çağ açacaktır.

ALSİM-ALARKO liderliğinde İspanyol OHL Firması ile oluşan konsorsiyum tarafından yapımına başlanılan I. Etabın Ankara-Eskişehir Hızlı Tren hattı 2009 yılında hizmete açılmıştır.

Tur İnşaat olarak bu projede Ana Yüklenici firmaya ESENKENT-HASANBEY ARASI KM:407+900 VE 519+000 ARASI 0-30 ALT BALAST VE 30-60 BALAST MALZEMESİNİN, OCAKTAN PLATFORMA TAŞIMA, SERİMİ VE SIKIŞTIRILMASI, OCAKTAN İLÖREN VE YENİDOĞAN STOK SAHASINA NAKLİYESİ (BALAST TEMİNİ HARİÇ) işi yapılmıştır.

 

 

Ankara İstanbul Arası

Nakliye