ANKARA-İSTANBUL HIZLI TREN PROJESİ

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DEMİRYOLU YAPIM DAİRESİ  ANKARA-İSTANBUL HIZLI TREN PROJESİ 2. ETAP TÜNEL 16 – TÜNEL 17 ARASI ŞEVLERİNDE MEYDANA GELEN HEYELANIN ÖNLENMESİ

İşin Bedeli : 46.803.496.83 TL

Ankara- İstanbul Hızlı Tren Projesi, mevcut hattan bağımsız 533 km uzunluğunda 250 km/saat hıza uygun, tamamı elektrikli ve sinyalli yeni çift hatlı hızlı demiryolu yapımını içermektedir.

Projenin tamamlanmasıyla Ankara-İstanbul arası üç saate inecektir. Bu güzergâhtaki yolcu taşımacılığında yüzde 10 olan demiryolu payının yüzde 78’e çıkması hedeflenmektedir. Ankara- İstanbul Hızlı Tren Hattı, Marmaray ile bütünleşerek Avrupa’dan Asya’ya kesintisiz ulaşım sağlanacaktır.

Ülkemizin en büyük iki şehrini birbirine bağlayan bu projeyle kentler arasında sosyal, ekonomik ve kültürel alışveriş artacak ve Avrupa Birliği üyelik sürecinde olan ülkemiz, ulaşım altyapısıyla da hazır hale gelecektir.

Bu büyük projenin İnönü- Vezirhan Hattında Tur İnşaat,

Yerinde Dökme Betonarme Kazık, Kazı, Dolgu, İstifli Taş Dolgu, Gabion İmalatı ile heyelan önleme yapılması işlerini başarıyla tamamlamıştır.

Ankara - İstanbul Arası

Heyelan Önleme İşlemi